10 жовтня 2018 року в Іллінецькій районній філії Вінницького ОЦЗ відбувся семінар «Легальна зайнятість» для безробітних громадян за участю представників управління пенсійного фонду в Іллінецькому районі. Це заступник начальника фінансово-економічного відділу Антоніна Дідик та головний спеціаліст сектору по роботі з персоналом Наталія Бондар.

Головною ціллю семінару є ознайомлення присутніх з нині діючим пенсійним законодавством, яке набуло чинності після реформування пенсійної системи в жовтні 2017 року. У заході взяли участь 18 осіб.

Антоніна Дідик проінформувала громадян про пряму залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Спеціаліст донесла інформацію про те, що ще, крім офіційної роботи, входить до страхового стажу. Це і ведення підприємницької діяльності; і проходження військової служби; і перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а також по догляду за дитиною та інше.

Крім того, представники управління пенсійного фонду наголосили, що сьогодні вкрай необхідно вимагати від роботодавців укладання трудової угоди при працевлаштуванні та контролювати перерахування єдиного соціального внеску. Це можна зробити шляхом отримання з Управління пенсійного фонду довідки форми ОК-5 або зареєструватись на Веб-порталі електронних послуг і самостійно слідкувати за своїм стажем.

Спеціалісти давали відповіді на болючі запитання, а також резюмували, що зарплата «в конвертах» та робота без оформлення трудових відносин мають глибокі корені та руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну заробітну плату.