«Питання захисту прав учасників АТО є дуже актуальним. Демобілізовані військовослужбовці та члени їх сімей іноді не проінформовані про свої права та процедуру їх захисту», - зазначила заступник директора Шаргородської районної філії Вінницького обласного центру зайнятості Людмила Яворська під час проведення інформаційного семінару для безробітних АТОвців, який відбувся 11 серпня 2021 року.

До проведення семінару були запрошені заступник начальника відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян та осіб з інвалідністю УСЗН Жмеринського району Наталія Чіпак, голова Громадської організації учасників бойових дій Василь Івасько, головний спеціаліст відділу «Шаргородське бюро правової допомоги» Віта Гільчук.

Присутні отримали інформацію щодо стану ринку праці, з питань пошуку та підбору підходящої роботи, проходження професійного навчання з метою підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, в тому числі в ЦПТО ДСЗ, участі у роботах тимчасового характеру.

Людмила Яворська поінформувала, що протягом семи місяців поточного року служба зайнятості надавала послуги з пошуку роботи учасникам АТО та досягла неабияких результатів у працевлаштуванні безробітних. Більша половина 30 осіб (58%) від усіх 52 осіб, що перебували на обліку були забезпеченні роботою. Один з них розпочав підприємницьку діяльність з отриманням одноразової виплати допомоги по безробіттю. Троє безробітних брали участь у роботах тимчасового характеру. Проходили професійне навчання і стажувалися на робочому місці 5 осіб, які після закінчення навчання були працевлаштовані.

Соціальні партнери надали інформацію про пільги, компенсації та гарантії, які передбачила держава для учасників АТО, можливості безкоштовного навчання, оздоровлення їх та членів сім’ї. Повідомили про співпрацю з органами влади, спрямовану на розв’язання складних життєвих обставин, соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію учасників антитерористичної операції. Довели інформацію про те, хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу, куди необхідно звертатися за отриманням цієї допомоги, які послуги можна отримати в бюро правової допомоги.

На семінарі також розглянули проблемні питання, з якими звертаються учасники АТО та практичні шляхи їх вирішення.

В заході взяли участь 8 осіб, які перебувають на обліку в пошуку роботи.