Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється Державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Для сприяння громадянам в організації підприємницької діяльності, зокрема шляхом надання індивідуальних та групових консультацій, підвищення конкурентоспроможності підприємців-початківців на базі Правобережного районного центру зайнятості м.Вінниці, в рамках інформаційно - консультаційного центру «ДРІМ», створений сектор підтримки та розвитку підприємництва, а також проводяться планові системні семінари спільно з представником Вінницької об’єднаної  державної податкової  інспекції на тему «Як розпочати свій бізнес?».

Для безробітних осіб, які бажають започаткувати власну справу, 13 березня 2018 року у Правобережному РЦЗ м. Вінниці відбувся черговий семінар під час якого Валентина Прищепа, начальник відділу активної підтримки безробітних, надала інформацію про умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності.

Людмила Марицька, фахівець Вінницької об’єднаної державної  податкової інспекції, ознайомила присутніх з нормативно-правовими документами, які регулюють підприємницьку діяльність.         

Фахівці центру зайнятості пропонують стати бізнесменами перш за все, тим, для кого немає вільних вакансій або у кого тестування виявило схильність до підприємництва. Бажаючим відкрити власний бізнес фахівці служби зайнятості рекомендують пройти навчання на курсах "Основи підприємницької діяльності", де вони отримають знання з основ обліку та оподаткування, економіки, маркетингу та бізнес-планування. Під час навчання майбутні підприємці визначаюся з перспективним видом діяльності і пишуть бізнес-план. 

Так протягом 2017 року за сприянням служби зайнятості започаткували власну справу 27 безробітних осіб, більшість з яких успішно ведуть свою діяльність і створюють нові робочі місця. Основними напрямами організації безробітними підприємницької діяльності на сьогоднішній день є: надання побутових послуг населенню, також торговельно-посередницька діяльність, сфера надання інформаційних послуг, вирощування овочів тощо.

У 2018 році уже 5 осіб з числа безробітних, Правобережного РЦЗ, започаткували власний бізнес.

Світові тенденції вказують, що в найближче десятиліття більша частина працівників будуть зайняті у власному бізнесі, а отже це цікавий і перспективний напрямок діяльності для енергійних і сучасних людей.