20 червня 2018року в Тростянецькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості, з метою підвищення обізнаності населення про негативні наслідки неофіційного працевлаштування та розкриття переваг легальної зайнятості, провели інформаційний семінар на тему «Легальна зайнятість». В роботі семінару взяла участь заступник начальника Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Світлани Сауленко.

Провідний фахівець з питань зайнятості Тростянецької філії Вінницького ОЦЗ Олеся Дячук в своєму виступі відзначила, що питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним. «Існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального працевлаштування та не укладають передбачені законодавством трудові договори. Неофіційний найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття а також компенсації тимчасової непрацездатності», - наголосила О.Дячук.

На завершення присутні ознайомилися зі змінами та нововведеннями в рамках пенсійної реформи, які вступили в силу з 1 січня 2018 року, а саме: зміна норм трудового стажу для виходу на пенсію за віком, зміна розрахунку розміру пенсії, перерахунок та підвищення пенсій.