19 липня 2018 року в  Лівобережному міжрайонному   центрі зайнятості м. Вінниці відбувся профінформаційний семінар для безробітних віком старше 35 років за участю представників Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді - директора Наталії Добровольської та психолога Костянтина Семенюка. В заході взяли участь 24 особи.

Мета зустрічі – інформування громадян щодо особливостей створення та функціонування сімей патронатного вихователя (на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. №148 про «Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя”).

         Фахівці міського Центру розкрили основні аспекти діяльності патронатних сімей,  визначення поняття патронатного вихователя і хто може ним стати, яка мета патронату над дитиною, що це дасть дитині та батькам дитини, діти яких категорій та віку можуть бути влаштовані під патронат, хто може бути ініціатором влаштування дитини під патронат, який термін перебування дитини в патронаті, основні завдання, права та обов’язки патронатних вихователів.     

         «Якщо Ви не байдужі до долі дітей, які потрапили у складні життєві обставини і маєте бажання стати патронатним вихователем, для отримання більш детальної інформації  звертайтеся до Вінницького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Вінниця, вул. Соборна, 50. ” - закликала Н. Добровольська.

         Сучасна державна політика у сфері захисту прав дітей спрямована на те, щоб узагалі відійти від виховання дітей в школах-інтернатах. Дитина повинна виховуватися в сім’ї або, принаймні, у закладах із сімейною формою виховання.

         «Служба зайнятості сприяє у підборі кандидатів, які можуть стати патронатними вихователями, та надає можливість безробітним отримати тимчасову зайнятість та страховий стаж» - наголосила Тетяна Баланюк, начальник відділу активної підтримки міжрайонного центру зайнятості.

По завершенню заходу всі учасники отримали відповіді на свої запитання, а також інформаційні буклети та матеріали.