Робітничі професії – трактористи, слюсарі, кухарі, швачки, перукарі, водії, електрогазозварювальники, маляри, - сьогодні досить актуальні та затребувані на ринку праці. Висококваліфікований майстер з інструментом користується неабиякою популярністю, і відповідно заробітна плата такого робітника достатньо висока.

«Отримати робітничу професію можна в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, яких в Україні є 11. Однією з переваг навчання в наших ЦПТО - це реальний зв'язок з роботодавцями. Навчальний процес організовується з урахуванням усіх вимог роботодавця, навчальні програми обов’язково узгоджуються із представниками провідних підприємств у відповідних галузях. Наші ЦПТО сповідують мету, що професійно-технічна освіта повинна бути прив'язана до потреб регіону, бізнесу та інвестицій», - зазначає директор Вінницького обласного центру зайнятості Галина Скоковська.

Карантинні заходи значно вплинули на навчальний процес у закладах освіти, в тому числі і в ЦПТО державної служби зайнятості. Якщо в 2019 році в ЦПТО служби зайнятості набули професію 19 безробітних Вінницької області, то з початку 2020 року лише 6 вінничан проходять навчання в Одеському та Рівненському центрах професійно-технічної освіти: двоє безробітних обрали професію візажиста, троє – перукаря-модельєра і один – тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Навчання проходить з дотриманням усіх карантинних вимог. Безробітні, які здобувають освіту в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, отримають свідоцтво державного зразка.

Перелік професій, за якими можливе навчання, постійно оновлюється. Нещодавно Харківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості отримав ліцензію на надання освітніх послуг у сфері професійної (професійно-технічної) освіти за професією 8333 «Машиніст крана (кранівник)», відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.12.2019 № 1015-л. Згідно з робочими навчальними планами термін навчання складає 5,5 місяців. Орієнтовний термін початку навчання - вересень 2020 року.

Якщо вас зацікавила інформація щодо навчання в ЦПТО державної служби зайнятості, звертайтесь до фахівців Вінницької обласної служби зайнятості та отримайте більш детальну інформацію.