оп

Права людини – це універсальна цінність, що дає можливість «вимірювати» всі важливі явища та події, які відбуваються в суспільстві та в світі. Одне з таких прав – право на працю, державі належить контроль за організацією та умовами найманої легальної праці.

Саме ці питання днями розглядались на семінарі для безробітних громадян Томашпільської районної філії Вінницького ОЦЗ за участю Валентини Чорногуз, першого заступника начальника  Ямпільського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України.

«Важливим аспектом сьогодення є вирішення питань легалізації трудових відносин з найманими працівниками з метою детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах і у фізичних осіб, які використовують найману працю» - наголосила присутнім В. Чорногуз.

З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові угоди з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Від несплати податків, внесків з тіньових доходів втрачаються мільярди гривень доходів до бюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники  залишаються без відповідного соціального захисту та пенсійного забезпечення. Тому  лише офіційно працевлаштований громадянин має право на гідні і безпечні умови праці, регулярну виплату заробітної плати не нижче мінімальної, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, безробіття та нещасного випадку на виробництві, офіційні відпустки, пенсійне забезпечення.

Також в  розмові йшлося про роботу нових он-лайн-сервісів, умови призначення пенсії та необхідність завчасного подання документів до управління  Пенсійного фонду для проведення попередньої правової перевірки їх змісту та належного оформлення.