30 липня  -  Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. За даними Міжнародної організації праці  21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном.  Центри  зайнятості постійно проводять інформаційно-просвітницьку роботу для того щоб  застерегти безробітних від можливої небезпеки.

Так, 31 липня 2019 року у Могилів-Подільській міськрайонній філії Вінницького обласного центру зайнятості, провели семінар - "Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці", на якому розглянули стан проблеми торгівлі людьми в Україні та світі, причини та наслідки цього явища, а також акцентовано увагу на формах торгівлі людьми та правилах  запобігання нелегальній трудовій міграції.

Провела захід Світлана Ротар,  фахівець міськрайонній філії, яка пройшла навчальні тренінги з питань запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми.  

Усі учасники семінару  переглянули відео-лекторій та фільм про торгівлю людьми «Життя на продаж». Безробітні  дискутували між собою, обговорювали причини та наслідки цього ганебного явища, розглядали правила безпечної подорожі, навчання та  працевлаштування  за  кордоном.

Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі, вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни та пильності  кожної людини.