оп

13 грудня  2018 року перший заступник  начальника Бершадського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  - Людмила Іванова  взяла участь у семінарі  на тему легальна зайнятість,  для безробітних громадян, які перебувають на обліку в Чечельницькій районній філії Вінницького  обласного центру зайнятості.

Людмила Іванова  зазначила, що «тіньова» зайнятість, «тіньова» заробітна плата  або так звана «зарплата в конвертах» — проблемні явища, що на сьогодні залишаються актуальними. Адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на гідний рівень життя людини та позбавляють її соціальних гарантій – наголосила фахівець.

На семінарі були розглянуті питання: забезпечення трудових прав працівників та легалізація заробітної плати, зарахування періоду трудової діяльності до страхового стажу відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», сучасний спосіб надання інформаційних послуг громадянам через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Захід відвідали 15  зареєстрованих безробітних. Учасників семінару цікавили питання розміру мінімальної пенсії, мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення  пенсій, чи залежить розмір пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески.

Провідний фахівець з питань зайнятості, Алла Овчар надала присутнім інформацію щодо стану ринку праці в районі, послуги Державної служби зайнятості щодо орієнтації на самозайнятість, професійного навчання, залучення до громадських та робіт тимчасового характеру.

На всі питання були надані вичерпні відповіді згідно з чинним законодавством.