Вирушаючи на зустріч, від якої залежить ваша подальша кар'єра, заспокойтеся, як би банально це не звучало, а потім постарайтеся уявити, що хоче почути від вас співрозмовник.

 

«Раніше я з цим відмінно справлявся!»

Звичайно, на одній єдиній фразі далеко не заїдеш, тому продовжте її розповіддю про те, які саме професійні навички вам вдалося відточити, і за яких обставин це сталося.

 

«Саме за цією спеціальністю я пройшов перепідготовку два тижні тому!»

Рідко кому вдається бути саме тим ідеальним співробітником, якого шукає роботодавець. І це нормально. Покажіть, що ви зацікавлені в тому, щоб вчитися далі. А в ідеалі - що ви в принципі готові до навчання або вже вчитеся.

Це може бути участь у вебінарі, вивчення професійної літератури, самоосвіта тощо.

 

«Я був на останній виставці, де презентували вашу продукцію!»

Скористайтеся послугами або продукцією компанії, в яку прийшли на співбесіду. А перед цим зробіть «домашнє завдання»: простудіюйте вебсайт, поспілкуйтеся зі знайомими, які працюють в цій компанії, і прочитайте все, що здається актуальним.

 

«Я звільнився, аби рости і розвиватися, бачити результати своєї праці»

Питання про те, чому ви шукаєте нову роботу, напевно спливе в ході співбесіди. Тому заздалегідь продумайте відповідь.

Не варто критикувати минулого роботодавця або колег. Важливо прибрати всі емоції і залишити тільки відповідь про зміст роботи і завдання. Також неправильним буде називати причиною звільнення виключно розмір зарплати. Це викличе у роботодавця думку, що якщо вам запропонують ще більше, ви спокійно підете і від нього.

 

Звичайно, це не всі фрази, які можуть стати в нагоді, але і їх знання допоможе вам відчувати себе впевненіше. Успіхів на співбесіді!