Обслуговування парових та водогрійних котлів, які працюють на твердому паливі здійснюють робітники за професією «Машиніст (кочегар) котельні». Ця професія є вельми затребуваною на ринку праці нашого району.

Для того, щоб на виході вийшов висококваліфікований фахівець, навчання кочегарів котельні повинно включати в себе вивчення матеріалів, що відносяться до різних сфер: фізиці, хімії і механіки. Також майбутньому працівникові необхідно бути в курсі передових технологій і вміти правильно організувати робочий процес. Від ступеня грамотності кочегарів котельні залежить не тільки їх власна безпека, а й життя оточуючих людей.

Протягом 13-15 серпня 2019 року у Чернівецькій районній філії Вінницького ОЦЗ 20 слухачів підвищують кваліфікацію за професію «Машиніст (кочегар) котельні» на базі Немирівського коледжу будівництва, економіки та дизайну ВНАУ. Викладач Петро Климко провів якісну професійно-теоретичну та практичну підготовку майбутніх фахівців технічної професії.

Професія «Машиніст (кочегар) котельні» буде користуватися попитом завжди. Адже як би ми не жили, якою б не була економічна і соціальна ситуація в нашій країні, тепло в наших квартирах, будинках, лікарнях, школах повинно бути завжди.