Особливу увагу служба зайнятості продовжує приділяти адаптації до мирного життя демобілізованих учасників антитерористичної операції та інтеграції їх на ринку праці. Допомогти знайти роботу захисникам, які повернулись з передової – наше пріоритетне завдання.

Фахівцями Правобережному районного центру зайнятості м. Вінниці налагоджена тісна співпраця з державними установами, громадськими організаціями та роботодавцями для забезпечення виконання важливого суспільного завдання - допомоги учасникам антитерористичної операції, залучення їх до широкого суспільного  діалогу та активного трудового життя.

Результатом такої роботи є те, що протягом січня – квітня  поточного року у Правобережному РЦЗ м. Вінниці із 103 безробітних осіб, які є  демобілізованими військовослужбовцями учасниками антитерористичної операції - 27 бійців були працевлаштовані, четверо започаткували власну справу завдяки одноразовій виплаті допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, 7 осіб пройшли перепідготовку або підвищили свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і були працевлаштовані.

Станом на 01 травня 2018 року в Правобережному районному центрі зайнятості м. Вінниці перебувають на обліку 65 безробітних, які є учасниками АТО.

Днями відбувся тренінг для даної категорії, у якому взяли активну участь 15 осіб з числа безробітних учасників АТО.

Людмила Палій, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Правобережного РЦЗ м.Вінниці поінформувала безробітних про стан ринку праці у місті та країні, ще раз наголосила на послугах, які можна отримати у службі зайнятості; презентувала учасникам мобільні додатки на андроїд «Центр професійної орієнтації», який містить цікаву і корисну інформацію про світ професій, навчальні заклади України тощо. Для людей, що бажають започаткувати власну справу або уже ведуть підприємницьку діяльність створено додаток в Google Play – «Центр розвитку підприємництва», головна мета, якого - допомогти у вирішенні юридичних, фінансових, матеріально-технічних та консалтингових питань, у пошуку інвесторів, співзасновників та клієнтів; напрацювання ділових взаємовідносин між підприємцем і представниками вже діючого бізнесу, державними та приватними структурами.

Далі тренінг проводив Сергій Ямковенко, директор ТОВ «Група Мирів».  Програма тренінгу орієнтована на допомогу безробітним особам у подоланні соціальних стереотипів, ознайомлення їх з альтернативними засобами отримання доходів і мотивування до самозайнятості. Метою тренінгу було формування цілісного та адекватного бачення власних здібностей та можливостей, вироблення навичок постановки та досягнення власних життєвих цілей, формування віри у себе та вироблення готовності долати труднощі на шляху до досягнення мети.

Учасники тренінгу отримали професійні консультації і відповіді на запитання, які їх цікавили, дякували за змістовну і корисну зустріч.