Незалежно від того, був досвід працевлаштування у шукача роботи або ні, а починати цей процес доводиться з чистого листа. Змінюється ринок праці та вимоги  до шукачів роботи. Змінюємося ми самі, наші погляди на те, яким має бути робоче місце, зайнятість і плата за працю.

Пошук роботи - це активна, розумова, інформаційно-пошукова і комунікативна діяльність з приводу підбору найбільш підходящого варіанту роботи. Тому, вдалий пошук роботи закінчується працевлаштуванням.

Перш за все необхідно усвідомити, що  перший ринковий продукт – це сама людина. Надзвичайно важливо правильно позиціонувати себе на ринку праці, ретельно продумати тактику пошуку роботи, що відповідає нашому запиту. Тому, задля того, щоб гармонійно вписати свою кандидатуру у відповідний «контекст» пропонованих вакансій, важливо мати чітке уявлення про стан ринку праці.

Як же правильно підійти до процесу працевлаштування? Як це зробити? Наскільки і де ми  затребувані на  ринку праці у роботодавців.  З чого починати?

Ці та інші питання обговорювались на семінарах  -  Майстер-клас «Сучасні джерела пошуку роботи», які щотижня проходять в Липовецькій районній філії Вінницького ОЦЗ. Протягом січня 2020 року було проведено ряд таких семінарів, в яких взяли участь більше 100 безробітних.

Одним із найперших і, мабуть, найважливіших кроків під час пошуку роботи є вивчення та опрацювання сучасних джерел вакансій, вміння правильно організувати процес щодо їх використання.

Так, під час колективної роботи учасники заходу ознайомлювалися з оновленим сервісом служби зайнятості, із сучасними вимогами роботодавців до працівників, з інформаційними джерелами, на які необхідно звернути увагу,  щоб успішно та якомога швидше працевлаштуватись, аналізували різні сайти з пошуку роботи, підбираючи найбільш дієві для себе.

Протягом семінару виконували такі практичні вправи, як:

  • Аналіз та характеристика джерел вакансій, які використовують під час пошуку роботи;
  • Пошук прихованих вакансій;
  • Особисті контакти;
  • Пошук роботи з використанням засобів масової інформації;
  • Визначення нових джерел вакансій: відпрацювання джерел вакансій, які раніше не використовувались, обговорення їх переваг та недоліків з врахуванням нових уявлень про підходящу роботу.

Також, учасники семінару під час практичних вправ визначали переваги та недоліки різних джерел інформації про вакансії, ділилися власним досвідом та  методами відпрацювання отриманої інформації.

Неабияку зацікавленість у безробітних викликають сьогодні сучасні методи підбору персоналу роботодавцями, це «відеорезюме» та «онлайн-співбесіда з роботодавцем». Саме ці форми роботи є  найбільш ефективними, так як економлять час і роботодавця, і самого шукача роботи. 

Тому, ідеальним рішенням в пошуку роботи в результаті стає комплексний підхід, який об’єднує в собі усі можливі способи отримання інформації з урахуванням переваг та недоліків кожного з джерел.