Проблема торгівлі людьми або «білого» рабства була і залишається найактуальнішою проблемою людства. Для підвищення рівня інформованості населення з питань торгівлі людьми та усвідомленні цієї проблеми, 26 липня 2019 року в Літинській районній філії Вінницького ОЦЗ відбувся тренінг «Людина не для продажу».

«Головною метою цього заходу є накопичення і обговорення колективного досвіду про шляхи протидії торгівлі людьми. Маю надію, що набуті знання учасники заходу будуть поширювати серед своїх друзів та знайомих, а ми - як серед потенційних жертв, так і серед тих, хто бореться з торгівлею людьми», - зазначила ведуча тренінгу, фахівець з профорієнтації Черниш Вікторія.

За допомогою інтерактивних вправ, рольових ігор учасники заходу розглянули основні етапи торгівлі людьми та їх характеристику, визначили можливі ризики, пов’язані з виїздом за кордон з метою  працевлаштування та навчання, відпрацювали уміння та навички, необхідні для легального працевлаштування за кордоном та проаналізували шляхи попередження і розв’язання проблем продажу людей.

Завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Літинської РДА Наталія Романець, яка є відповідальною у Літинському районі за проведення процедури встановлення статусу особи, що постраждала від торгівлі людьми, надала інформацію щодо державної підтримки особам , які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальної, медичної, правової, освітньої та матеріальної.

На закінчення тренінгу безробітні отримали буклети з номерами телефонів національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.