Важко уявити наше життя без медицини. Будь-яка людина, незалежно від статі і віку прагне бути здоровою, прожити активне життя. І немає в світі більш відповідальної професії, ніж лікар. І немає жодної людини, яка хоча б раз в житті не зверталася за допомогою до лікарів.

Лікар – найвідповідальніша професія в світі. Адже їм довіряють найцінніше – життя та здоров’я.

Кожного дня лікарі рятують мільйони життів.

Професія лікаря, як казав А. П. Чехов, - це подвиг. «Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично ». Лікар повинен завжди бути добрим і милосердним, тому що справа, якою він займається, полегшує страждання хворого і рятує його від смерті. До лікарів ставляться завжди особливо, їх цінують і поважають.

Професія лікаря — це унікальна професія, яка повинна містити комплекс таких характеристик: постійний потяг до самовдосконалення, величезний практичний досвід, знання специфіки даної діяльності, здібності до лікарської праці, знання перспектив розвитку медичної галузі.

Виділимо комплекс особистісних якостей, які повинні бути в лікаря.

Морально-етичні якості лікаря: чесність, порядність, обов´язковість, відповідальність, інтелігентність, людяність, доброта, надійність, принциповість, безкорисливість, уміння тримати слово.

Комунікативні якості лікаря: особиста привабливість, ввічливість, повага до оточуючих, готовність допомогти, авторитет, тактовність, уважність, спостережливість, комунікабельність, довіра до оточуючих.

Вольові якості лікаря: впевненість у собі, витримка, схильність до ризику, сміливість, незалежність, стриманість, врівноваженість, рішучість, ініціативність, самостійність, самоорганізація, настирність, цілеспрямованість.