02 березня 2018 року в Крижопільському районному центрі зайнятості, відбувся семінар «Легальна зайнятість».

Захід було проведено спільно з головним державним інспектором з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Сергієм Гаєвим та головним спеціалістом відділу праці управління соціального захисту населення Дмитром Мартинюком.

Семінар розпочав заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Михайло Слободяник. Він зазначив, що на жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну заробітну плату, а решту зарплати – у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. Це робиться роботодавцями для того, аби мiнімізувати витрати та отримати максимальний прибуток.

«Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин» - наголосив представник служби зайнятості.

Сергій Гаєв розповів безробітним, що кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам’ятати, що не оформлені вчасно трудові відносини є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягнуть за собою низку проблем для самого працівника у вигляді позбавлення соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії.

Безробітним надано роз’яснення щодо дотримання державних гарантій в оплаті праці, правильності оформлення трудових відносин з найманими працівниками, зокрема за договорами цивільно-правового характеру, оформлення працівника на неповний робочий час, оформлення відпусток та ін.

В заході взяли участь 18 осіб з числа безробітних.