26 липня 2019 року в Крижопільській районній філії Вінницького обласного центру зайнятості для 16 безробітних відбувся семінар «Легальна зайнятість».

На заході були присутні спеціалісти Крижопільського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Наталія Коваль та Лариса Блаженко.

 Відкрив семінар заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Крижопільської районної філії Вінницького ОЦЗ Михайло Слободяник. Він зазначив, що  кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. На сьогодні чимало громадян живуть днем нинішнім, тому останнім часом усе частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин – «тіньовою» зайнятістю. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин, зокрема і проблеми під час підрахунку страхового стажу у разі виходу на пенсію за віком. 

Наталія Коваль роз’яснила,  що працівник, який працює без трудового договору, не має жодних гарантій встановлених на законодавчому рівні щодо: встановлення розміру і виплати зарплати, встановлення тривалості робочого часу, надання та оплати щорічних та додаткових відпусток, оплати листків непрацездатності, призначення та отримання державних соціальних виплат. Цей час роботи не зараховується йому в страховий стаж. І, як наслідок, не зарахування цього періоду роботи до страхового стажу для нарахування пенсії і тих видів соціальної допомоги, які прив’язані до розміру зарплати. Працівник фактично позбавляється більшості трудових і соціальних прав, і в разі недобросовісності роботодавця залишається беззахисним. Непоодинокими є і випадки, коли роботодавець під час подачі звітності припускається помилки, в результаті чого відбуваються викривлення та страховий стаж не враховується.

Лариса Блаженко розповіла про запровадження електронних сервісів, які стануть на допомогу самоконтролю підрахунку страхового стажу та у майбутньому правильному нарахуванню пенсії.

На завершення заходу, Михайло Слободяник закликав безробітних уважно та відповідально ставитись до власного страхового стажу, адже насамперед, це самоконтроль забезпечення своєї старості.