Відповідно до статті 43 Конституції України кожна людина має право на працю, тобто, можливість заробляти собі на життя роботою, яку вона вільно обирає, або на яку вільно погоджується. Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення.

Так, 19 березня 2018 року, фахівець Правобережного районного центру зайнятості м.Вінниці – Ганна Доріф та фахівець пенсійного фонду України м. Вінниці – Наталія Дмитрієнко провели семінар на тему «Легальна зайнятість».

Запрошені безробітні були поінформовані про те, що відсутність цивілізованих трудових відносин призводить до втрати трудового та страхового стажу. А також позбавляє працівників таких важливих речей, як захист від незаконного звільнення; отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця; гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць; права на щорічну основну відпустку не менше 24 календарних днів, соціальну відпустку з вагітності та пологів та додаткові відпустки, передбачені Законом України «Про відпустки»; права на оплату листа непрацездатності; права не залучатися до наднормових робіт без згоди працівника; соціальних послуг та виплат у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання; цілої низки інших прав і соціальних гарантій передбачених чинним трудовим законодавством.

На сьогодні не поодинокі випадки коли роботодавці не укладають, а наймані працівники не наполягають на укладенні трудових договорів. На жаль чимало громадян живуть днем нинішнім, надаючи перевагу тимчасовим сумнівним «вигодам». Тому все частіше доводиться стикатися з таким негативним явищем як «нелегальна зайнятість». При цьому слід зазначити, що від цього страждає насамперед особа, яка погоджується на таку працю.