Державна служба зайнятості співпрацює з різними державними установами (соціальними партнерами) не лише для обміну службовою інформацією, а й для проведення спільних заходів для населення - один з таких пройшов 12 листопада 2021 року в Чечельницькій районній філії Вінницького ОЦЗ.

З метою підвищення рівня поінформованості клієнтів служби зайнятості з питань пенсійного страхування, на захід було запрошено начальника Чечельницького сервісного центру Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Людмилу Іванову. Людмила Іванова акцентувала увагу присутніх на змінах в пенсійному законодавстві, зокрема, щодо підвищення пенсійного віку, збільшення загального трудового стажу для оформлення пенсії, обмеження розміру максимальної пенсії, можливості виходу на пенсію за вислугою років.

Відповідно до діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску. 

Особливу увагу на семінарі було приділено перевагам легального працевлаштування, адже гарантією отримання пенсії в майбутньому є сплата страхових внесків до Пенсійного фонду.

Людмила Іванова повідомила слухачів про перехід до сучасних стандартів надання послуг через веб- портал електронних послуг Пенсійного фонду України (оцифрування трудових книжок, оформлення е-лікарняних) та розповіла, що ставши його користувачем, кожна застрахована особа має змогу вчасно контролювати інформацію про нарахування заробітної плати та сплату страхових внесків.

Учасники семінару мали можливість поставити свої запитання та відразу отримати відповіді від профільного спеціаліста Управління Пенсійного фонду.