Державна служба зайнятості співпрацює з різними державними установами не лише для обміну службовою інформацією, а й для проведення спільних заходів для населення - один з таких пройшов 18 липня 2019 року   в Чечельницькій районній філії Вінницького ОЦЗ.

З метою підвищення рівня поінформованості клієнтів служби зайнятості з питань пенсійного страхування, на захід було запрошено начальника Чечельницького відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (керівника сервісного центру ) Людмилу Іванову.

Вона  розповіла про зміни в пенсійному законодавстві, зокрема щодо підвищення пенсійного віку, збільшення загального трудового стажу для оформлення пенсії, обмеження розміру максимальної пенсії, можливості виходу на пенсію за вислугою років.  

Особливу увагу присутнім на семінарі було приділено перевагам легального працевлаштування, адже гарантією отримання пенсії в майбутньому є сплата страхових внесків до Пенсійного фонду.

Пані Людмила  повідомила слухачів про перехід до сучасних стандартів надання послуг через веб- портал електронних послуг Пенсійного фонду України та розповіла, що ставши його користувачем, кожна застрахована особа має змогу вчасно контролювати інформацію про нарахування заробітної плати та сплату страхових внесків.

Учасники семінару мали можливість поставити свої запитання та відразу отримати відповіді від профільного спеціаліста   Управління пенсійного фонду. 

На  семінар запросили також  головного державного інспектора з питань дотримання  законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Вінницькій області - Наталію Поліщук.  

«Відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну заробітну плату, а решту зарплати – у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Є  випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу,  це робиться роботодавцями для того, аби мінімізувати витрати та отримати максимальний прибуток», - розповіла  безробітним пані Наталія.   Вона акцентувала на тому, що дотримання норм законодавства про працю, значною мірою залежить і від працівників, які повинні особисто відстоювати свої права.

Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. Кожен громадянин, який влаштовується на роботу, повинен пам’ятати, що не оформлені вчасно трудові відносини є не лише грубим порушенням трудового законодавства, а й надалі тягнуть за собою низку проблем для самого працівника у вигляді позбавлення соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії.

На завершення заходу безробітні  отримали контакти для звернень у разі порушень їх прав та державних гарантій в оплаті праці, правильності оформлення трудових відносин.