Рано чи пізно ми всі починаємо замислюватися над своїм майбутнім — ким бути. Плекаємо мрії, ставимо якісь цілі, намагаємося їх досягти… І навіть якщо наші плани не завжди досяжні, все одно ми отримуємо досвід, розвиваємося як особистість.

Питання, ким я хочу стати в майбутньому, з деяких пір хвилює й мене. І воно виявилося непростим. Часто чую його від батьків або просто знайомих, які прагнуть допомогти мені у пошуках свого «я». Чого зазвичай хочуть люди? Зробити кар’єру, заробити багато грошей, досягти влади або слави…

Моїх амбіцій недостатньо для того, щоб мріяти, скажімо, про владу. Я ніколи не заздрив політикам. У них нелегке життя: потрібно поступатися своїми принципами на догоду вимогам соратників. Відомі політичні діячі не вільні. В їхньому житті оселився страх. Вони не можуть пройтися вулицями без охорони, боячись розплати за свої дії або бездіяльність. Настільки ж позбавлені свободи й публічні люди, які досягли популярності або слави. Важко жити під прицілом фотокамер, побоюватися за кожен невірний крок, що може стати надбанням натовпу.

Чи хочу я стати мільйонером? Про легкі гроші, звичайно ж, не може бути й мови. Батько казав якось, що власники таких багатств не вміють їх цінувати. Часто впадають у крайнощі, швидко спускаючи свої мільйони на непотрібні речі й розваги. І самі при цьому деградують, втрачаючи людське обличчя. Так, я хочу отримати освіту, знайти гідне заняття і своєю працею заробити кошти, достатні для безбідного життя моєї сім’ї. Але ким стати за професією — поки що не вирішив.

Останнім часом я багато розмірковую про своє майбутнє. Ким я хочу стати за професією, про що мрію?

По-перше, я мрію допомагати батькам, зробивши їхнє життя більш спокійним і забезпеченим. По-друге, було б непогано, щоб моя робота була не тільки престижною і прибутковою, але ще й улюбленою. Що може бути гірше недільного вечора, коли з жахом очікуєш понеділка! Адже потрібно йти на тортури, які звуть постійним місцем роботи. Вже краще бути двірником, але радіти кожній хвилині, проведеній на свіжому повітрі.

Знайти себе в чомусь виявляється справою непростою. Я, наприклад, поки не знаю, в чому моє покликання, і де мої таланти будуть потрібніші за все. Але ось в одному я впевнений твердо: в житті все відбувається набагато складніше, ніж у мріях. Можна наскладати грандіозних планів, а в результаті залишитися ні з чим. Але, на мою думку, яких би висот ти не досяг, в яку б прірву не скинула тебе доля, завжди потрібно залишатися людиною.

У виборі професії я, напевно, зупинюся на бухгалтерській роботі. У нас це сімейне, адже бухгалтером у великій фірмі оптової торгівлі працює моя матуся. Вона вже двадцять років займається обліком.

Назва «бухгалтер» німецького походження і дослівно означає «той, хто тримає книгу». Тож, людина даної професії веде книги обліку. Це облік майна підприємства, господарських зобов’язань. Бухгалтер збирає, реєструє і систематизує інформацію про капітал компанії. За своєчасною сплатою податків державі теж стежить бухгалтер. Загалом, це людина, яка контролює фінансовий стан підприємства, організації чи установи.

Як і моя мати, я закінчу університет за спеціальністю «Бухгалтерський облік і аудит». І буду працювати в якійсь комерційній фірмі. Мама займається питаннями капіталу підприємства, яке торгує оптом сільськогосподарською продукцією. Тобто, у великих обсягах продає картоплю, моркву, ріпу, капусту тощо. А мені було б цікаво працювати в фірмі з продажу або виробництва іграшок. Я добре розбираюся в різних іграшках: м’яких, розвиваючих, спортивних та інших. Думаю, змогла б зрозуміти і правильно визначити для підприємства, яка угода в цій сфері вигідна, а яка — ні.

Потроху я придивляюся до роботи бухгалтера. Краще, напевно, я влаштуюся на роботу в фірму середніх розмірів або навіть в маленьку. Я організовуватиму роботу з клієнтами фірми, домовлятимуся з партнерами. Можливо, я коли-небудь стану й керівником у своїй сфері, тобто головним бухгалтером.

Бухгалтер — це, звичайно, охайна, привчена до точності, пунктуальна людина. У чомусь її навіть допитливою можна назвати, адже їй доводиться постійно стежити за змінами в законодавстві. Змінюються правила подачі звітів, запроваджують нові форми звітності, приймають нові закони, інструкції. Помилка бухгалтера може коштувати підприємству грошей, причому чималих. Тому висока кваліфікація в цій професії — перша вимога.