Цікаво, як люди обирають професію — одну на все життя? Мені здається, що це дуже складно, бо у світі стільки всього захоплюючо­го. І у всіх справах хочеться випробувати свої сили: може, це саме те, до чого я прагну.

Я ще не вирішив, ким я стану в майбутньому. Мене дуже при­ваблює садівництво — можу годинами порпатися в землі. На дачі ми з батьками висаджуємо дерева, кущі, різні овочі та квіти. Треба докладати багато зусиль, щоб з маленького паростка виросла силь­на і здорова рослина. Але як приємно бачити результати своєї пра­ці! Сусіди кажуть, що в нас найпоказовіша ділянка у всьому селі.

Ще мені б хотілося стати пожежником — це робота для справж­ніх чоловіків. Треба бути сильним та спритним, щоб побороти по­лум’я. Пожежників називають рятівниками і поважають, бо вони рятують не лише майно, але й життя людей. Щоб відважитися сту пити до будівлі, охопленої вогнем, треба виховувати в собі хороб­рість, мужність, а також навчитись ставити чуже життя понад своє.

Не менш захоплюючою мені здається професія дресирувальни­ка звірів. Як цікаво спостерігати в цирку, що виробляють собаки, кішки, ведмеді, тигри та леви. Ось де можливий політ фантазії! Але треба не тільки вміти придумувати номери, а й щиро любити тва­рин і багато працювати, вміти навчити звіра робити те, що від нього вимагається, і настояти на своєму. Я вважаю, що дресирувальни­ком може стати лише той, хто вирішив все своє життя присвятити тваринам.

Я думаю, що згодом зможу обрати собі професію. І тоді при­кладу всі зусилля, щоб стати в ній найкращим!

Моя мрія — бути інженером. Я хочу працювати з машинами, з технікою. Коло діяльності інженерів дуже різноманітне: професія інженера потрібна і на землі, і під землею, і на воді, і під водою, і в небі, і в космосі. Інженери там, де треба рухати життя уперед, де потрібні точні розрахунки. Інженер повинен розумітися на бага­тьох точних науках: фізиці, хімії, математиці тощо. Кожен інженер у певному розумінні — винахідник. І його професійне життя важ­ко уявити без постійного вдосконалення своїх знань, своєї майстер­ності. Для цього треба розвивати в собі таку рису характеру, як наполегливість. Цікавитися новинками інженерної техніки. І, зви­чайно, любити свою справу.

Багато талановитих інженерів відомі всьому світові. Це і Пос­тав Ейфель, який створив Ейфелеву вежу, С. П. Корольов, який був конструктором космічних кораблів.

Вирішив бути інженером — починай накопичувати знання. Вчися не тільки дивитися, але й бачити. Мені здається, що інженер повинен також бути терплячим, охайним і, мабуть, ще повинен во­лодіти відчуттям прекрасного.