Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження взаємовигідних партнерських відносин між службою зайнятості і роботодавцями. І досвід останніх років свідчить, що співпраця з юридичними та фізичними особами - підприємцями більш ефективна, якщо вона будується на основі врахування інтересів роботодавців, і перш за все – економічних. Саме тому актуальним напрямком в роботі центру зайнятості з роботодавцями Чернівецького району є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Однак, щоб стимулювати роботодавців на створення нових робочих місць, до них треба вчасно та якісно доносити інформацію про економічну вигоду та соціальну значимість офіційного працевлаштування безробітних громадян.

Так, 14 серпня 2019 року завідувач сектору взаємодії з роботодавцями Чернівецької районної філії Вінницького ОЦЗ Юлія Саргсян провела семінар з роботодавцями про шляхи стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць.

«З початку 2019 року Чернівецькою районною філією Вінницького ОЦЗ було прийнято рішення про компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за працевлаштування 13 зареєстрованих безробітних на новостворені робочі місця, з них переважна більшість працевлаштована до фізичних осіб – підприємців», - повідомила Ю. Саргсян.

Позитивним є те, що працівники, за яких здійснюється компенсація, закріплюються на місцях працевлаштування. Так, з числа осіб щодо яких було прийнято рішення про надання компенсації у 2018 році, станом на сьогодні продовжують працювати 92%, що свідчить про дієвість та ефективність наданої підтримки роботодавцям, які створюють робочі місця.

Роботодавці переконалися в перевагах співпраці зі службою зайнятості. По-перше, це можливість економії фонду заробітної плати, по-друге, надання гарантованого робочого місця працівнику протягом 2 років, тобто плинність кадрів знижується, що дає змогу більш  продуктивно працювати.

Учасники семінару отримали вичерпні відповіді на запитання та роздатковий інформаційний матеріал щодо компенсації єдиного внеску.