Про права, гарантії та послуги соціальних служб для осіб з інвалідністю говорили в Теплицькій філії Вінницького ОЦЗ. В рамках заходів  приурочених до Міжнародного дня  людей з інвалідністю в Теплицькій районній філії 3 грудня поточного року відбувся інформаційно-консультаційний семінар за участю осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних громадян.

«Право на працю – одне з основних прав людини, визнаних міжнародними актами і чинним українським законодавством. Воно поширюється й на осіб, які мають інвалідність» - зазначила Людмила Кривошия заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Теплицької філії.

Л.Кривошея детально розповіла присутнім  про послуги, які надає служба зайнятості квотним категоріям громадян. Окремо зупинилась на наданні таких послуг як оплачувані громадські роботи та проходження професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

На зустріч були запрошені заступник начальника Гайсинського об’єднаного управління пенсійного фонду України Ірина Мазуренко, фахівець відділу персоніфікованого обліку Управління праці та соціального захисту населення Теплицької РДА Дмитро Вихристюк, фахівець бюро правової безоплатної допомоги Олександр Тульчій.

Ірина Мазуренко надала роз’яснення учасникам семінару про порядок обчислення та терміни призначення пенсії. Ознайомила з ВЕБ-порталом електронних послуг Пенсійного фонду, розповіла про переваги користувачів сайту та презентувала нову послугу - електронне пенсійне посвідчення.

Представник Управління праці та соціального захисту населення Теплицької РДА Дмитро Вихристюк  повідомив присутніх про забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з обмеженими фізичними можливостями, можливість пройти навчання в  Вінницькому міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів «Поділля».

Фахівець бюро безоплатної правової допомоги презентував юридичні послуги, які всеукраїнська професійна мережа юристів готова надати, захищаючи законні права та інтереси громадян, що належать до соціально-вразливої категорії.

Провідний фахівець з профорієнтації  районної філії Людмила Легойда розповіла присутнім про новий сервіс служби зайнятості «Моя професія» та надала роз’яснення щодо розмірів виплати допомоги по безробіттю.

На завершення фахівці подякували присутніх за активність, змістовні та актуальні запитання. Побажали здоров’я, миру та успіхів на професійній ниві.