12 серпня 2021 року в рамках виконання Меморандуму про співпрацю з Козятинським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Липовецькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості  відбувся інформаційний семінар на тему «Легальне працевлаштування молоді в Україні».

В заході взяли участь заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг районної філії Тетяна Каленюк, головні спеціалісти Липовецького бюро правової допомоги Олена Свірська та Крістіна Соляр та безробітні особи віком до 35 років.

Розпочала семінар Тетяна Каленюк, яка проінформувала безробітних про наявні вакансії на ринку праці, особливо, які можуть зацікавити молодь. Також зазначила, що легальна зайнятість означає визнана і дозволена законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником.

«На сьогодні найбільшим джерелом вакансій є Державна служба зайнятості, яка гарантує офіційне працевлаштування. Служба зайнятості в першу чергу дбає про легалізацію тіньової зайнятості, адже ж саме легально виплачена заробітна плата та відповідно сплачений єдиний внесок гарантує стабільний економічний розвиток держави України», - підсумувала Тетяна Каленюк.

Спеціалістами правової допомоги проінформовано присутніх, що згідно з Конституцією України кожна людина має право на працю, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Найважливішою ланкою на ринку праці, є молодь, і для забезпечення свого майбутнього вони повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин.

Легальна праця - це праця, яка забезпечує офіційно працевлаштованим робітникам «білу» заробітну плату та соціальні гарантії, зокрема, безпечні умови праці, регулярну заробітну плату, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, страхування на випадок безробіття.

«Кожна людина, яка влаштовується на роботу, повинна пам’ятати, що отримання зарплати «в конверті» сьогодні, позбавляє її в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві, а також гідної пенсії», - наголосила Олена Свірська.

По завершенню семінару присутні отримали відповіді на свої запитання, що їх зацікавили.