У Шаргородському районному центрі зайнятості відбувся семінар для учасників АТО. Захід провели з метою координації зусиль структур району щодо забезпечення гарантій соціального захисту учасників АТО та прискорення соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців та осіб з інвалідністю до продуктивної зайнятості.

У заході взяли участь 18 учасників АТО та 1 особа з інвалідністю, які ознайомилися з широким спектром послуг, які надає служба зайнятості.

Заступник директора Людмила Яворська надала інформацію щодо стану ринку праці, можливостей з питань пошуку та підбору підходящої роботи, проходження професійного навчання з метою підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, в тому числі в ЦПТО ДСЗ, участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Також Людмила Яворська ознайомила присутніх з процедурою соціального супроводу по підходу кейс-менеджмент у сфері зайнятості та взаємодію з соціальними партнерами в процесі працевлаштування і забезпечення підтримки вразливих категорій населення на ринку праці.

Начальник відділу персоніфікованого обліку з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці УСЗН Наталія Миколаївна розповіла про пільги та гарантії, які гарантує держава для учасників АТО, можливості безкоштовного навчання, оздоровлення їх та членів сім’ї.

Голова районної Громадської спілки учасників бойових дій та волонтерів АТО Валентина Вельган та голова Громадської організації учасників бойових дій Василь Івасько повідомили про співпрацю зі всіма зацікавленими структурами району, органами влади, спрямовану на розв’язання складних життєвих обставин, соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію учасників антитерористичної  операції.

Фахівець із соціальної роботи Марина Кучер розповіла про спектр послуг з психологічної та соціальної реабілітації.

Питання захисту прав учасників АТО є дуже актуальним. «Демобілізовані військовослужбовці та члени їх сімей іноді не проінформовані про свої права та процедуру їх захисту» - зазначила начальник відділу правової допомоги Анастасія Дубчак. Вона поінформувала про те, хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу, куди необхідно звертатися за отриманням цієї допомоги, які послуги можна отримати в центрі правової допомоги, як швидко центр правової допомоги призначить адвоката, чи необхідно за це платити та у яких випадках у наданні безоплатної допомоги може бути відмовлено.

Учасники АТО отримали відповіді на хвилюючі питання та активно брали участь в їх обговоренні.