«Хто володіє інформацією, той володіє світом», – сказав колись Уїнстон Черчілль. Дійсно, інформація у сучасному світі – це стратегічний ресурс. Відсутність інформації, її спотворення  чи  викривлення може призвести до серйозних наслідків. Тож, дуже важливе своєчасне інформування громадян, які звертаються за послугами до служби зайнятості. З цією метою у центрах зайнятості постійно проводяться профінформаційні та профконсультаційні заходи.

19 квітня 2018 у Правобережному районному центрі зайнятості м. Вінниці відбувся щотижневий інформаційний семінар, організований з метою ознайомлення клієнтів із державними гарантіями у сфері зайнятості, станом сучасного ринку праці, комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості, правами та обов’язками безробітних, роз’ясненням положень чинного законодавства, що регулює питання зайнятості населення.

Валентина Прищепа, начальник відділу активної підтримки безробітних Правобережного районного центру зайнятості м.Вінниці розповіла про попит та пропозиції робочої сили з урахуванням професійно-кваліфікаційного рівня громадян, які перебувають на обліку у службі зайнятості. Поінформувала щодо права на матеріальне забезпечення на випадок безробіття, на умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю (Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»). Зокрема, увагу присутніх пані Валентина звернула на персональну відповідальність громадян за надання недостовірних даних під час реєстрації або перебування на обліку в центрі зайнятості та несвоєчасне подання відомостей про обставини, що впливають на умови виплати допомоги по безробіттю у період перебування на обліку (працевлаштування, виконання роботи за цивільно-правовим договором та ін.); наголошено на тому, що служба зайнятості вирішує питання щодо  сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем.

Учасником заходу стала директор приватного дитячого садочку «BabyBest» Тимінська Марина, яка презентувала свій заклад і запросила на роботу бажаючих. Під час семінару безробітних інформували про потреби роботодавців, актуальні вакансії станом на дату проведення семінару (компанія «Fujikura», КП «ВТК», ДП «Електричні системи», ТОВ «ГРАНД ПАК»).

Відвідуючи такі заходи безробітні мають можливість не тільки ознайомитися із послугами, які надає служба зайнятості, правами та обов’язками безробітних, а й отримати інформацію про актуальні вакансії.