В Шаргородській районній філії  Вінницької обласної служби зайнятості  днями провели семінар для безробітної молоді.

Мета заходу: сприяти формуванню позитивної мотивації до пошуку роботи, допомогти визначити власне місце на ринку праці, надання допомоги у побудові власного плану досягнення професійних цілей.

Захід відвідвли 16 осіб віком до 35 років, які  зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Для участі в семінарі була запрошена начальник Шаргородського бюро надання  безкоштовної правової допомоги Анастасія Дубчак.

Відкрила захід заступник директора районної філії Людмила Яворська, яка поінформувала присутніх про ситуацію на ринку праці та затребуваність робітничих професій.  

«З нестримним розвитком інформаційних технологій, комп’ютерних програм паралельно нарощують масштаби будівництво й промисловість. Ринок праці  реагує на попит робочої сили з виробничими професіями, в якій постійно зростає затребуваність. Статистика і відгуки роботодавців наголошують про перенасичення фахівцями з  вищою освітою, яка, нажаль,  не дає ніяких гарантій, що ви знайдете роботу, яка зможе вас забезпечити і дасть можливість кар’єрного зросту», - наголосила Л.Яворська.

Рівень заробітної плати між офісними працівниками і робітниками майже однаковий, навіть, іноді,  досвідченому слюсарю, водію, сантехніку, маляру, штукатуру, будівельнику, зварювальнику, кухарю, механіку, продавцю, або офіціанту, роботодавці забезпечують додаткові пільги і заохочення для повного укомплектування свого штату. Робітничі професії є перспективою завтрашнього дня.

Фахівці філії також поінформували присутніх про професійно-кваліфікаційний рівень безробітної молоді, яка перебувала на обліку в службі зайнятості у 2018 році. Рівень молодих безробітних, які займали робочі місця на підприємствах склав 21,6% в той час, як посади службовців займали 41,7% та особи без професій - 18,5%.  Вже тривалий час спостерігається тенденція до різкого збільшення зацікавленості роботодавців в обслуговуючому персоналі з робітничими професіями та з досвідом роботи.  

Учасники заходу мали можливість отримати рекомендації та поради щодо організації процесу пошуку роботи та можливість отримати професію за направленням служби зайнятості. А щоб не помилитися у виборі, шукачам роботи порадили проходження профдіагностичного обстеження в он-лайн режимі за допомогою спеціальної платформи «Моя професія: консультаційна мережа».

Начальник Шаргородського бюро правової допомоги надала інформацію молодим людям про правові аспекти забезпечення своїх прав у сферах праці і  зайнятості та вирішення будь-яких юридичних питань.   

Також, учасники семінару дізналися про свої виборчі права і способи їх захисту, старт кампанії «Я МАЮ ПРАВО ОБИРАТИ», яка реалізовується в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту Мін’юсту та дає  можливість реалізації свого виборчого права громадянами, які у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями не можуть проголосувати за зареєстрованим місцем проживання.

Всі учасники семінару з цікавістю сприймали інформацію, були готові до спілкування та обговорення.