Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, понад 230000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року.

Інформаційна кампанія з попередження та протидії торгівлі людьми для безробітних громадян є надзвичайно важливою, враховуючи скільки українців шукають кращої долі за кордоном. Тому, Тростянецька районна філія Вінницького обласного центру зайнятості продовжує розглядати цю проблему зі своїми клієнтами.

Так, 8 серпня профконсультант філії Олеся Дячук провела тренінг для безробітної молоді «Торгівля людьми: знай, розумій, протидій».

В ході активної роботи учасників вдалося розглянути основні міфи та факти з даної теми, етапи та форми торгівлі людьми, познайомитися з історіями постраждалих та здійснити тестовий дзвінок на номер «527» -  Національну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Консультант «гарячої лінії» надав змістовну та компетентну інформацію на поставлені запитання. Але основною цінністю тренінгу були напрацьовані в мікрогрупах правила безпечного працевлаштування, подорожування та навчання за кордоном. Відгуки учасників свідчать про важливість подібних заходів, адже отримані знання допомагають бути обережними та інколи рятують життя.