В умовах сучасного ринку праці надзвичайно важливими стали розуміння та готовність працівника навчатися та підвищувати кваліфікацію упродовж всієї своєї трудової діяльності.          

З метою орієнтації безробітних громадян на професійне навчання, надання інформації про сутність та переваги професійного навчання за сприяння служби зайнятості  нещодавно, заступником начальника відділу активної підтримки безробітних Лівобережного міжрайонного центру зайнятості м. Вінниці Ольгою Єпішевою-Грабовенко проведено  семінар  на тему «Презентація послуг з професійного навчання».

Захід відвідали безробітні, які протягом тривалого часу не працевлаштувалися та перебувають на обліку в центрі зайнятості, а також ті, на професії яких відсутній попит на ринку праці.

Присутнім надано вичерпну інформацію щодо можливостей проходження професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, зокрема в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, ознайомлено з нормативно-правовим забезпеченням проходження профнавчання, переліком професій, за якими організовується професійне навчання, навчальними закладами, де воно здійснюється. Також було зроблено акцент на можливість навчання на безкоштовній он-лайн платформі «Prometheus».

Всього участь у семінарі взяли 8 безробітних. Як результат - дві особи виявили бажання підвищити свій рівень знань шляхом стажування безпосередньо на робочому місці у роботодавця, а ще двом безробітним запропоновано пройти профдіагностичне тестування на предмет відповідності власних здібностей та нахилів обраній професії.

Проведення таких презентацій дає безсумнівні позитивні результати, оскільки, безробітні підвищують свій рівень інформованості щодо питань професійного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що призводить до  формування позитивного ставлення до робітничих професій та формування активної життєвої позиції, а в результаті, допоможе тим, хто потребує перенавчання, наважитись на такий крок у своєму житті, незалежно від віку та інших обставин. Адже коли ти володієш інформацією, прийняти рішення дуже легко!