27 жовтня 2021 року у Вінницькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості відбулася професіографічна екскурсія для випускників 11 класу Комунального закладу «Сосонський ліцей Вінницького району Вінницької області» Стрижавськької ОТГ.

Захід провели з метою підвищення рівня компетентності учнів у сфері особистісного і професійного самовизначення.

Знайомство з працівниками та напрямами роботи фахівців Вінницької районної філії Вінницького ОЦЗ розпочав директор філії, Юрій Парфенюк. «Основним завданням служби зайнятості сьогодні є створення сучасного сервісного майданчику, де зустрічаються шукач роботи і роботодавець, який потребує робітника. Потрібно чітко зрозуміти, що філії та центри зайнятості робочих місць не створюють – їх створює виробництво і бізнес, що працівники служби зайнятості сприяють пошуку роботи та докладають багато зусиль для працевлаштування безробітних. На сьогоднішній час служба зайнятості має потужний всеукраїнський електронний ресурс, за допомогою якого регулюється вся робота фахівців, що дозволяє громадянам України отримувати послуги за місцем фактичного проживання, а не тільки за місцем реєстрації», - розповів Юрій Парфенюк.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Валентина Гудимчук поінформувала учнівську молодь про послуги державної служби зайнятості для молоді, ознайомила учнів з платформою профорієнтації та розвитку кар’єри.

Платформа забезпечує особам, в першу чергу молоді, у дистанційному форматі без відвідування центру зайнятості, можливість проходження психологічного тестування та отримання його результатів. На платформі розміщено комплексний профорієнтаційний тест та 10 тестів із діагностики «м’яких навичок». Пройти тестування можна на безкоштовній Інтернет- платформі державної служби зайнятості «Профорієнтація та розвиток кар’єри».

Наприкінці заходу учням рекомендували взяти участь у Регіональному економічному конкурсі «Парк ідей - 2021», який проходить у двох номінаціях: «Мій перший брендовий проект» для учнів 8-10 класів та «Онлайн-гра «Бізнес-ерудит» для учнів 10-11 класів Сосонського ліцею.