Сьогодні, день комп’ютерника і програміста - неофіційне свято програмістів. Найчастіше слово «програмування» і все, з ним пов’язане, асоціюється у звичайної людини тільки з персональним комп’ютером, проте це не так. Практично кожен електронний пристрій - від пульта дистанційного керування до складних промислових верстатів з програмним управлінням - свого часу пройшли через руки фахівців з програмування.

Ми щогодини стикаємося з плодами праці програміста. Дивимося ми телевізор, чи слухаємо радіо, чи розмовляємо по телефону - ми користуємося тим, що створив програміст. Мабуть, жодна професія не охоплює так широко сфери нашого життя.

І хоча поки що це свято цілком і повністю віртуальне, плоди праці наших славних програмістів вельми і вельми реальні. Значення професії програміста у повсякденному житті важко недооцінити. Цей рід діяльності стає все більш масовим і, в той же час, символізує авангард сучасного суспільства.

Всі ці пристрої потребують постійного догляду та вдосконалення. Тому й утворилась окрема галузь для таких потреб. Однією з гілок цієї галузі є діяльність спеціалістів інформаційних технологій (скорочено – ІТ).

Хто ж такі програмісти?

Це категорія спеціалістів, що розробляють алгоритми та програми для технологій. Звідси й походить назва – programmer. Програмісти поділяються на три види:

Системні програмісти.Працюють з операційними системами, інтерфейсами й мережами

Прикладні програмісти.Створюють певні програми, що використовуються для роботи організації, наприклад, програмісти 1С

Веб-програмісти.Працюють з глобальними мережами, пишуть динамічні веб-сторінки, створюють веб-інтерфейси для баз даних

В цієї професії, як і в кожної, є свої плюси та мінуси. Давайте їх розглянемо.

Плюси професії

постійне професійне самовдосконалення;

високий попит на ринку;

висока заробітна плата;

працювати можна не маючи диплома;

переважно творча професія.

Мінуси професії

те, що зрозуміло програмісту, не завжди зрозуміло користувачеві - доводиться багато пояснювати;

трапляється працювати в авральному режимі;

робота за комп'ютером погано позначається на здоров'ї;

і тут знаходиться місце рутині;

професія накладає відбиток на характер.

Якими якостями повинен володіти програміст?

Ви здивуєтесь, але це надзвичайно творча професія. До того ж вона вимагатиме від вас вміння вкласти вашу творчу натуру в доволі чітку систему. Тільки так ви досягнете найкращого результату. Програміст повинен мати витримку та терпіння, вміння швидко адаптуватись і при тому креативно мислити. Маєте володіти як знаннями в математичних галузях, так і мати добрий рівень англійської мови.

Також ця професія славиться гідною оплатою праці. Програміст зарплату має велику в тому разі, якщо він має достатньо досвіду та практики.