Кінцева мета, якій підпорядковані всі складові системи професійного навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, є сприяння працевлаштуванню безробітних громадян.

Відповідно до потреб ринку праці Оратівська районна філія Вінницького обласного центру зайнятості організовує професійне навчання безробітних під замовлення роботодавців.

Так, у січні-березні 2021 року усього навчалося 169 осіб. 100 зареєстрованих безробітних підвищили кваліфікацію на курсах цільового призначення за напрямом «Правові та організаційні аспекти взаємовідносин у сільському господарстві» на базі Дніпропетровського та Сумського центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Завдяки плідній співпраці з роботодавцями 97 осіб з числа слухачів, а це 99 %, працевлаштовані безпосередньо на підприємствах району - ТОВ «Скоморошківське», ФГ «Надія-МВ», ФГ «Агроросток», ТОВ «Агробуд».

В квітні поточного року продовжується співпраця з роботодавцями Оратівщини з метою забезпечення їх потреб в кваліфікованих працівниках. Під замовлення роботодавців фахівці філії вже організували професійне навчання 87 безробітних безпосередньо на виробництві. Навчання безробітних проходить на підприємствах СФГ «Калина», ФГ«Нива-С», ФГ «Агро-Сан», ТОВ «Яблуневе-С», ФГ «Кошланське», ПСП «Бугаївське», ТОВ «Агрофірма «Корвет», СВК «Маяк», ФГ «Рось-С», СФГ «Валентина», ФГ «Салій», ФГ «Сологубівське», ФОП «Очеретянська».