Кранівники, монтажники, муляри й архітектори, Всі, для кого будівництво – рідний дім, виконроби, плиточники та штукатури традиційно у другу неділю серпня відзначають своє професійно свято.

В Україні свято - День будівельника було встановлено 22 липня 1993 року Указом Президента України.

Будівельник — фахівець, який займається зведенням найрізноманітніших інженерних конструкцій: будинків, мостів, доріг чи залізничних колій. Практично всі, що ми бачимо навколо, будівельники перенесли з креслень в реальність.

З розвитком нових технологій, робота будівельників стає все більш ефективніше, проте це все одно залишається одним з найбільш трудомістких занять. Всі знають, що хороші будівельники завжди високо цінувалися. Будь який керуючий фахівець скаже, що високий професіоналізм будівельника - це запорука високої якості вироблених ним робіт.

У професії будівельника є як плюси, так і мінуси. У майстрів, які працюють на себе, може бути вільний графік. Сама по собі ця професія цікава і творча. До мінусів можна віднести те, що часто робочий день будівельника ненормований. Іноді доводиться працювати і вдень, і вночі, щоб здати об'єкт з установлені терміни. Часом доводиться виконувати свої обов'язки як всередині холодних приміщень, так і на пекучому сонці зовні.

Особисті якості будівельника.

Люди цієї професії мають велику витривалісь і фізичну силу. Місця, де доводиться працювати, дуже різноманітні і часом важкодоступні, тому рухливість і гнучкість не тільки рук, а й усього тіла - необхідні якості. Деякі спеціальності припускають монотонну роботу, тому слід вміти зосереджувати увагу на тривалий проміжок часу. Для цієї професії необхідно мати хороший лінійний окомір, сприйняття кольорів і гострий зір.

Щоб стати висококваліфікованим майстром, треба обов'язково мати не тільки просторову уяву, а й технічне мислення. Терпіння, акуратність, врівноваженість, старанність, організованість - невід'ємні якості в професії будівельника.

Освіта: що треба знати?

Іноді для того, щоб оволодіти тією чи іншою будівельної спеціальністю, досить просто вчитися ремеслу безпосередньо на будівельному майданчику у досвідчених і знаючих майстрів. При цьому ще й заплатять. Але, звичайно, для більш високо оплачуваної роботи варто здобути середню спеціальну освіту. Наявність же вищої освіти буде великою перевагою для тих, хто бажає зростати в кар'єрному плані.

Для якісного виконання будівельних робіт фахівцям в цій сфері необхідно знати специфіку застосування професійних інструментів і обладнання. При цьому важливо завжди дотримуватися техніки безпеки.

Великим попитом користуються універсальні майстри, які володіють кількома спеціальностями. Таким будівельникам відповідно будуть платити більш високу заробітну плату.

Будівельник — професія масова і затребувана, її представники користуються стабільним попитом на ринку праці. В топі найбільш затребуваних професій будівельник міцно займає позиції золотої середини. Попит схильний сезонності: влітку він зростає, взимку — знижується.

Місце роботи та кар'єра.

Області застосування цієї професії великі. Це і будівельні об'єкти, і заводи, і виробничі підприємства. Слід врахувати, що попит на будівельників навесні і влітку набагато вище, ніж в холодну пору року.