Днями в Гайсинському районному центрі зайнятості відбувся семінар для 32 безробітних, які перебувають на обліку, з питань роз’яснення оновленого порядку надання житлових субсидій.

На всі питання, які цікавили безробітних відповідала заступник начальника управління соціальної та молодіжної політики Гайсинської РДА Марина Внученко.

Як уже відомо, 27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій.

Постановою доповнено перелік умов, за якими субсидія не призначається. До внесення змін субсидія не призначалась у разі, якщо будь-хто зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю на суму, що перевищує 50 тис. грн..

Внесеними змінами доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається.

З травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії.

Крім того, субсидія не призначається, якщо:

  • загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку – 200 кв. м.;
  • будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п’яти років;
  • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менше мінімальної заробітної плати. Виключенням є особи, які в період за який враховуються доходи, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу;
  • домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послу або заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Надана інформація була актуальною та корисною для безробітних громадян.