У Погребищенській районній філії Вінницького обласного центру зайнятості відбувся навчальний семінар для 7 безробітних громадян за участі представників Комунальної установи «Центр соціальних служб Погребищенської міської ради». Тема заходу - інформування громадськості про суть та зміст патронату над дитиною як альтернативи працевлаштуванню.

Захід розпочала заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Погребищенської районної філії Лариса Пранципал, яка ознайомила учасників семінару з послугою патронату над дитиною.

Лариса Семчук – директор Центру соціальних служб, заначила, що патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Під час заходу розглядались такі питання: Що таке патронат? Хто такі патронатні вихователі та як ними стати? Яка мета патронату над дитиною? Діти яких категорій можуть бути влаштовані під патронат? Який термін перебування дитини в патронаті? Які основні завдання патронатних вихователів? Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

«Створення ефективної системи патронатних сімей дозволить не лише вберегти дітей від влаштування в заклади, а й зменшити кількість інтернатів. Наразі головне завдання – знайти кандидатів у патронатні батьки», - наголосила Лариса Семчук.