14 січня 2020 року у Томашпільській районній філії Вінницького обласного центру зайнятості відбувся профінформаційний груповий захід для 35 безробітних осіб. Захід організували з метою висвітлення питання легалізації трудових відносин, дотримання законодавства про оплату праці та реалізації права на соціальних захист.

Семінар провели заступник начальника Ямпільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Валентина Чорногуз, директор Томашпільської філії Вінницького ОЦЗ Лариса Полійчук, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Томашпільської філії Вінницького ОЦЗ Сергій Осадчий.

Валентина Чорногуз ознайомила учасників семінару з останніми змінами у пенсійному законодавстві. Лариса Полійчук розповіла про негативні наслідки нелегального працевлаштування та отримання зарплати «у конверті», навела приклади, коли такі необдумані дії призводять до соціальної незахищеності громадян при досягненні пенсійного віку, адже пенсія «в конверті» не виплачується.

Провідний фахівець з питань профорієнтації Сергій Осадчий у доповнення до інформації ознайомив присутніх з видами шахрайства при працевлаштуванні в Україні, особливостями складання трудового договору, цивільно-правової угоди, контракту тощо при працевлаштуванні.

Під час зустрічі присутні довідалися про основні умови та порядок призначення пенсії, умови зарахування різних періодів діяльності особи, можливість добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та про запровадження з 01 січня 2019 року накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.