28 вересня 2021 року у Хмільницькій міськрайонній філії Вінницького обласного центру зайнятості провели тренінг для безробітних осіб «Мобінг на робочому місці».

Мета заходу – сприяння захисту трудових прав працівників.

Провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг міськрайонної філії Оксана Забігайло розповіла про випадки мобінгу під час трудової діяльності, або ж іншими словами – цькування працівника з боку його колег, підлеглих або керівництва.

«Мобінг – одна з форм дискримінації прав людини у трудових відносинах, яка проявляється через психологічне, економічне та інше насильство з метою приниження людської гідності підлеглих та найманих працівників з боку керівництва за певними ознаками, створення стосовно них напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи. В Україні поняття «мобінг» з’явилося порівняно нещодавно, на законодавчому рівні питання протидії та заборони мобінгу залишається не врегульованим, проте боротися з ним можна і треба», - розповіла О. Забігайло.

До проведення заходу долучилась директор Хмільницького Бюро правової допомоги Ганна Мариніч. Вона поінформувала безробітних щодо правових аспектів захисту трудових відносин.

В ході тренінгу учасники активно спілкувалися на теми запобігання та протидії мобінгу на робочому місці. Всього у тренінгу взяли участь 8 осіб.