На кінець травня 2022 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до Вінницької обласної служби зайнятості, становила 872 одиниці. Це втричі менше, ніж на відповідний період минулого року. В середньому, на одне вільне робоче місце претендує 19 безробітних.

За видами економічної діяльності найбільше вакансій у сільському господарстві (22,9%), переробній промисловості (24,4%), оптовій та роздрібній торгівлі (13,5%), транспорті (7,8%), охороні здоров’я (6,1%), на підприємствах постачання електрики, газу (3,9%), на будівництві (3,7%), в освіті (3,6%).

У професійному розрізі найбільший попит роботодавців Вінниччини (23,5%) спостерігається на водіїв, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, дорожніх робітників, токарів. Шукають також і кваліфікованих робітників з інструментом (18,9%): швачок, в’язальників схемних джгутів, кабелів та шнурів, слюсарів-ремонтників, пекарів, електромонтерів, електрогазозварників тощо. Затребуваними є також професіонали (14,3%): інспектори (пенітенціарна служба), економісти, психологи, перекладачі, спеціалісти державної служби (місцевого самоврядування), вчителі, лікарі. Крім того, 11,2% від загальної чисельності поданих роботодавцями вакансій складають некваліфіковані працівники: підсобні робітники, робітники з благоустрою, вантажники, прибиральники, сторожі, комірники, кухонні робітники, двірники.

Натомість важче знайти роботу представникам таких професій як укладальники-пакувальники, робітники фермерського господарства, комірники, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, діловоди, трактористи, секретарі, дорожні робітники.