У Вінницькій районній філії Вінницького обласного центру зайнятості  року відбувся тренінг для 12 демобілізованих учасників АТО/ООС. Проводив тренінг представник ТОВ «Група Мирів» Сергій Ямковенко.

Завдання заходу – допомогти учасникам в подоланні сучасних стереотипів, знайти можливості відновлення власних ресурсів та соціально-психологічної адаптації до умов мирного життя, ознайомити їх із альтернативними засобами отримання доходів та мотивувати до самозайнятості.

Валентина Гудимчук, провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Вінницької районної філії Вінницького ОЦЗ зазначила, що уміння керувати своїм емоційним станом в різного рівня стресових ситуаціях дає людині більше шансів стати успішним та ефективним в своїй самореалізації – це особливо важливо для людей, які пройшли війну.

На заході панувала атмосфера відкритості і довіри. Розмова складалась відверто і про різне. З першого погляду стало зрозуміло, що потребують вони не стільки грошового чи матеріального забезпечення, а все ж таки більше - розуміння та прийняття суспільства, психологічної підтримки та реабілітації, хоч більшість з них це заперечували.

Сергій Ямковенко розпочав із знайомства учасників. До кожного особисто було поставлено запитання: «Яку роботу хотіли би виконувати? Чому досі її не знайшли? Що незадовільняє у пошуку роботи?»

Інформував учасників про світові тенденції зайнятості, на що особливо потрібно звертати увагу. Відбулось знайомство з ВЕБ-ресурсами, рішенням якого фріланс (віддалена робота) – основні тренди.

Друге важливе рішення - власна справа як альтернатива працевлаштування. При цьому потрібно розвиватись в сферах, як фінансова грамотність, інвестування, знання ринку та знання законодавства.

Тренер закцентував увагу щодо гранту ТОВ «Група Мирів» для учасників АТО, які перебувають на обліку у Вінницькій районній філії. Учасників тренінгу, котрі вирішать започаткувати власну справу, отримають безкоштовних 50 годин консалтингу від ТОВ «Група Мирів» з питань організації та ведення бізнесу, управління проектами. Зараз потрібно кооперуватися, об’єднуватися і завжди рушати тільки вперед, тоді отримаємо позитивний результат.

Під час індивідуальної роботи в підгрупах, при виконання різних вправ, працюючи із власними емоціями та думками, учасники мали можливість підвищити загальний рівень психологічних знань про зміни у власній поведінці, підвищити рівень самооцінки та впевненості в собі, сформувати мотиваційну готовність до самовдосконалення.

Присутні отримали корисну та доступну інформацію, відповіді на запитання, що їх цікавили.