12.08.2016 | 11:06

Проблеми соціально-психологічної адаптації та працевлаштування людей, які перебували в екстремальних умовах, у зонах бойових дій, збереження їх здоров’я та працездатності, після впливу екстремальних факторів, стали сьогодні особливо актуальними. Все це ускладнюється проблемами в економіці та високою конкуренцією на ринку праці. Підтримка демобілізованих учасників антитерористичної операції з метою пришвидшення їх соціальної адаптації до мирного життя є пріоритетним напрямом діяльності Ленінського районного центру зайнятості м. Вінниці та має системний характер.

Вчора, 11 серпня у Ленінському районному центрі зайнятості м. Вінниці, в рамках співпраці з Громадською організацією «Мольфар», відбувся семінар для демобілізованих військовослужбовців та учасників антитерористичної операції на тему: «Життя після АТО триває…». У семінарі взяли участь 18 осіб.

Розпочала семінар начальник відділу активної підтримки безробітних Валентина Прищепа, яка ознайомила присутніх зі станом ринку праці міста та послугами, які надає служба зайнятості, повідомила про можливості проходження професійного навчання, започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру тощо.

Керівник проекту «Довідка Мольфара» Ольга Пінаєва презентували відеосюжет про послуги, які надає демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО ГО «Мольфар», ознайомила військових з поняттям «бойового стресу», розповіла про зміни у психіці, що виникають у військовослужбовців під час бойових дій, та особливості переходу до мирного життя.

Фахівці центру зайнятості акцентували увагу присутніх на тому, що однією із форм соціальної адаптації до мирного життя є саме професійна адаптація. Пошук та підбір нової роботи для демобілізованих військовослужбовців повинен здійснюватися професійно, з урахуванням можливостей та побажань безробітних, проте ґрунтуватись не на суб’єктивних оцінках ситуації, а на попередньо набутому професійному досвіді або здобутті нової професії.

Фахівцями центру зайнятості налагоджена тісна співпраця з роботодавцями і організаціями, які надають допомогу демобілізованим військовослужбовцям та учасникам АТО. Результатами такої роботи є те, що зі 149 безробітних, з числа учасників АТО, які були зареєстровані в Ленінському районному центрі зайнятості м. Вінниці протягом 2016 року, 94 особи – працевлаштовані, 26 – проходили профнавчання за направленням служби зайнятості, 3 – здобувають освіту у вищих навчальних закладів (заочна форма навчання).