15.03.2019 | 13:59

У суспільстві протягом багатьох попередніх років склалася думка, що жінки більше потерпають від безробіття, ніж чоловіки, і їм складніше знайти роботу. Проте статистика свідчить, що сьогодні у Вінницькій області зареєстрованих безробітних жінок менше, ніж чоловіків.

У загальній кількості зареєстрованих безробітних у цьому році чоловіки становлять – 12,5 тис. осіб (або 51,1%), а жінки – 11,9 тис. осіб (або 48,9%).

Загроза безробіття більш гостро стоїть перед жінками передпенсійного віку. Серед осіб цієї категорії, які перебувають на обліку у службі зайнятості, дійсно переважають жінки. Не секрет, що приватні підприємці неохоче беруть на роботу жінок, яким треба надавати соціальні гарантії, пов`язані з народженням та доглядом малолітніх дітей.

«Щоб додатково сприяти працевлаштуванню жінок, ми застосовуємо активні програми сприяння зайнятості. Це і  допомога в організації власної справи, і залучення до громадських робіт, і професійне навчання тощо. Зокрема, в цьому році вже 5 безробітних жінок стали «бізнес-леді», 423 вирішили безкоштовно здобути нову професію за направленням служби зайнятості, 299 - зайняті на громадських та інших роботах тимчасового характеру», - говорить директор Вінницького обласного центру зайнятості Г. Скоковська.

Служба зайнятості прагне допомогти безробітним жінкам не втратити мотивацію до праці, надати їм психологічну підтримку. У Вінницькому міському центрі зайнятості та філіях обласного центру зайнятості створені гендерні центри, де проходять різноманітні семінари та тренінги для цієї категорії безробітних. Так, з початку 2019 року у Вінницькій обласній службі зайнятості провели 82 семінари на тему «Жінка на ринку праці», в яких взяли участь понад 1200 жінок.

«Все робимо так, аби безробітні жінки не залишались наодинці зі своїми проблемами і могли повноцінно реалізувати себе на ринку праці», - стверджує Г. Скоковська.