Для мешканців села, в умовах відсутності капіталовкладень на створення нових робочих місць, більше уваги варто приділяти галузям, які не потребують для свого розвитку великих коштів. До таких галузей відноситься і сільський туризм, який давно практикується в світі. Адже в селах, які мають відповідну рекреаційну базу, завжди було багато відпочиваючого міського населення.
Вінницька область, з її історичним минулим, неповторними й барвистими ландшафтами, і найголовніше – гостинними людьми, є ідеальним простором для туризму. Сьогодні село потребує особливої уваги, тому розвиток сільського туризму - це реальне вирішення питання зайнятості сільських жителів, особливо в районах зі значним надлишком робочої сили. Переважна більшість сільських мешканців не працює. Багато хто з них в пошуках роботи звертається до служби зайнятості. Вирішення питання працевлаштування мешканців сіл залишається складним, тому Вінницька обласна служба зайнятості вишукує нові можливості організації індивідуальної зайнятості, самозайнятості сільських мешканців.
Так, 18 липня 2016 року в Могилів-Подільському міськрайонному центрі зайнятості відбувся профінформаційний семінар з питань сільського зеленого туризму, в якому взяли участь 23 безробітних, які проживають на території Могилів-Подільського району та потенційно можуть обрати цю сферу діяльності.
Фахівці центру зайнятості ознайомили учасників семінару зі станом ринку праці в районі, можливостями служби зайнятості щодо надання послуг населенню, зокрема з професійного навчання, орієнтації на започаткування власного бізнесу, тощо. Розповіли про можливість розпочати діяльність із сільського зеленого туризму та наголосили, що, по великому рахунку, для започаткування такої діяльності необхідні сільський будинок на кілька кімнат, наявність невеликого господарства, бажання заробити та трохи гостинності.
Безробітних поінформували щодо нормативно-правових документів, які регулюють цю сферу діяльності, вимог до її ведення, видів послуг, які можна надавати туристам, поінформували про планування витрат та рекламування своїх послуг. Навели успішні приклади провадження такої діяльності, зокрема продемонстрували фільм «Ти можеш все сама», в якому розповідається про започаткування власної справи із сільського зеленого туризму Оксаною Бас.
Впровадження сільського зеленого туризму розширює сферу зайнятості сільського населення, особливо жінок, і дає селянам додатковий заробіток; розширює можливості зайнятості сільського господаря не тільки у виробничій сфері, але й у сфері обслуговування. При певному нагромадженні числа відпочиваючих з'являється потреба в задоволенні їх різноманітних запитів, а це, в свою чергу, стимулює розвиток сфери послуг: транспортних, зв'язку, торгівлі, служби побуту, відпочинково-розважальних та інших.
Також розвиток туризму в області сприяє відродженню народних промислів, що значно активізує навчання сільських мешканців за такими професійними напрямами, як гончарство, вишивка, ручна ковка, різьбярство, писанкарство, лозоплетіння, що дасть змогу залучити більшу кількість безробітних громадян до зайняття підприємницькою діяльністю.