12.10.2018 | 14:05

11 жовтня 2018 року у Технологічно-промисловому коледжі Вінницького національного аграрного університету зі студентами 3 курсу, майбутніми юристами, проведено науково-практичну конференцію на тему: «Зайнятість населення – ознака стабільності держави», в якій взяла участь начальник відділу активної підтримки безробітних Вінницького міського центру зайнятості Тетяна Баланюк.

Під час конференції розглядалися правові питання працевлаштування громадян, згадали формулу вибору професії «Хочу, можу, потрібно», адже трудова і особливо творча активність працівника залежить від його здібностей, нахилів та можливостей, з’ясували  проблеми, з якими зіштовхуються жителі Вінниці при працевлаштуванні, розглянули можливості працевлаштування студентів у вільний від навчання час, ризики неофіційного працевлаштування, як не стати жертвою аферистів при працевлаштуванні, роль резюме як наймогутнішого способу самореклами, важливість підготовки до співбесіди з роботодавцем (уважно ознайомитись з описом вакансії, оцінити свої реальні можливості, зрозуміти цілі і завдання посади), поведінка під час співбесіди (головне – бути собою, поводитись природно, а не грати заздалегідь підготовлену роль).

Начальник відділу Вінницького міського центру зайнятості Тетяна Баланюк розповіла про діяльність Державної служби зайнятості у сприянні пошуку підходящої роботи, ознайомила з послугами, які можуть отримати в центрі зайнятості як безробітні, шукачі роботи, так і зайняте населення, ознайомила з сайтом Державної служби зайнятості dcz.gov.ua, сучасними сервісами профорієнтаційних послуг та сервісами для безробітних, роботодавців, розповіла про можливість запису для отримання відповідної консультації чи реєстрації в центрі зайнятості за допомогою електронної черги.

Також представник центру зайнятості наголосила на важливості отримання досвіду роботи під час навчання. Сьогодні компанії все частіше працевлаштовують молодих фахівців, у яких ще не має достатнього досвіду роботи, але є мотивація до навчання та освоєння професії.

«Отримати досвід можна в студентській чи громадській організації, займаючись волонтерською діяльністю, створюючи власні проекти тощо. Важливо пробувати себе, щоб зрозуміти, чим хочеться займатися в житті. Головне для студента у процесі пошуку роботи – це бажання працювати. Немає нічого неможливого, а хто не робить спроб – не перемагає», - завершила свою розповідь Т. Баланюк.