24.02.2017 | 11:35

23 лютого 2017 року фахівці Крижопільського районного центру зайнятості провели засідання круглого столу щодо обговорення проблемних питань учасників АТО.

У засіданні взяли участь директор Крижопільського районного центру зайнятості Любов Войтенко, директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Гурмач, практичний психолог Тетяна Матковська та фахівець з соціальної роботи Людмила Захарчук, головний спеціаліст управління соціального захисту населення Людмила Беренчук та 14 демобілізованих учасників АТО.

Захід відкрила директор центру зайнятості Любов Войтенко, яка відзначила, що основне завдання, яке стоїть перед соціальними службами району – це надання в повному обсязі всіх послуг для якнайшвидшого повернення учасників АТО до мирного життя. Директор ознайомила присутніх з можливістю проходження навчання, підвищення кваліфікації чи здобуття нової професії за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а також участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Повідомила, що відповідно до чинного законодавством передбачені додаткові гарантії щодо працевлаштуванні учасників АТО. Так, роботодавцю протягом року щомісяця компенсуватимуться фактичні витрати у розмірі єдиного соціального внеску за працевлаштування учасників АТО на нове робоче місце.

«Для центру зайнятості основне завдання – це працевлаштування демобілізованих військовослужбовців. Саме задля цього застосовуємо особистий підхід до кожного та сприяємо соціальній адаптації на ринку праці. Крім того, з початком весняно – польових та ремонтних робіт на двох цукрових заводах в центрі зайнятості передбачається збільшення кількості вакансій, що дасть можливість працевлаштуватись учасникам АТО», - наголосила Л.Войтенко.

Людмила Беренчук розповіла колишнім бійцям про всі соціальні пільги, якими мають можливість скористатись учасники АТО, Олена Гурмач – про роботу щодо складання соціальних паспортів учасників АТО для виявлення їх потреб, проведення заходів спрямованих на психологічну реабілітацію колишніх воїнів тощо. Тетяна Матковська закликала не соромитись психологічних проблем і для їх вирішення скористатись послугами центру для сім’ї, дітей та молоді. А на завершення заходу, для з’ясування психологічного стану, всі учасники АТО пройшли анкетування.

Довідково: За сприянням центру зайнятості у 2016 році працевлаштовані 33 учасники АТО, з них 2 особи отримали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності. 4 особи обрали для себе такий вид працевлаштування, як служба за контрактом у Збройних силах України. На цей час на обліку перебуває 101 демобілізований учасник АТО.