25.11.2019 | 10:01

 З метою орієнтації майбутніх випускників загальноосвітніх шкіл на актуальні професії на ринку праці, фахівці з профорієнтації Вінницького міського центру зайнятості Інна Молодченко і Ганна Доріф проводять цікаві професіографічні екскурсії.

Одна з таких екскурсій була організована для десятикласників вінницької школи №3. Під час якої школярі мандрували старовинними коридорами  Державного архіву Вінницької області та доторкнулися до професій як: «зберігач фондів», «архівіст», «науковий співробітник».   Діти дізналися, що в історичному приміщенні архіву знаходиться декілька сховищ з архівними матеріалами і за кожним закріплений працівник (зберігач), в нього є свій ключ і своя печатка. В сховище має право заходити тільки зберігач, а їх всього є троє. Юрій Легун, директор Архіву дуже цікаво розповів про історію архівної справи на Поділлі, навів  історичні факти про наше місто, поділився секретами «архівних професій». Школярі на власні очі побачили потаємне сховище, що знаходиться за величезними дверима. Кожен стелаж, шафа та коробки пронумеровані, а для пересічних людей  це просто не зрозумілі шифри… В сховищі є три поверхи, на кожному  з яких - окремий фонд. Окрім документів на паперовій основі, у сховищі зберігаються фотодокументи, кінодокументи 60-70 років.

«Працівники архіву володіють певними знаннями, вони педантичні, відповідальні, уважні, адже в архіві зберігається півтора мільйони справ і кожний папірець, який знаходиться в стінах архіву цінний, бо це людські долі на папері…», - зауважив Юрій Легун. Школярі з великою цікавістю розглядали стоси старовинних документів, уважно слухали розповідь професіонала і, по завершенні екскурсії, аплодували!

Так, у  листопаді більше 200 школярів 8-11 класів вінницьких  шкіл № 3, 4, 20, 21, 32 ознайомилися з роботою працівників  Державного архіву вінницької області, Сьомого апеляційного адміністративного суду, Вінницького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України та військової частини 3008 Національної гвардії України.