22.06.2016 | 15:34

Вчора, 21 червня в Ямпільському районному центрі зайнятості відбувся семінар для роботодавців на тему «Роботодавцю – компенсацію, безробітному (у тому числі інваліду) – робоче місце». В семінарі взяли участь приватні підприємці району, які використовують найману працю – Сеничич І.В., Домбровський О.М., Жереб О.М., та керівники приватних підприємств «Горизонт», «Айвенго Буд» та інших.

Одним з ефективних методів щодо стимулювання роботодавців до створення робочих місць є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприянням служби зайнятості.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Алла Ордатій ознайомила присутніх з нормами постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року №347 «Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» та механізмом її реалізації, звернула увагу учасників семінару на перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва. Алла Ордатій наголосила, що компенсація надаватиметься протягом одного року за умови, що працівника не буде звільнено за ініціативи роботодавця та за згодою сторін упродовж двох років. А у випадку звільнення, роботодавець буде зобов’язаний повернути отримані кошти в повному обсязі або працевлаштувати на його робоче місце іншого безробітного. Розмір компенсації розраховується в залежності від заробітної плати, яку отримує працевлаштована особа, та класу професійного ризику виробництва, до якого віднесений роботодавець - платник єдиного внеску з урахуванням виду його економічної діяльності. Компенсація не виплачується роботодавцю, який має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування; визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

Продовжила семінар фахівець з питань зайнятості Віра Поліщук та акцентувала увагу роботодавців на легалізації трудових відносин з найманими працівниками і перевагах офіційного працевлаштування для безробітних.

На завершення заходу присутні отримали індивідуальні консультації, відмітили інформативність та актуальність заходу.

Співпраця з роботодавцями у напрямі надання компенсації роботодавцям єдиного внеску за працевлаштованих безробітних буде продовжуватись, оскільки цей вид послуг – не лише крок уперед у зміцненні взаємовідносин служби зайнятості з роботодавцями, але й стимул до створення нових робочих місць та потужний засіб реалізації соціальної захищеності неконкурентоспроможних категорій населення.