30.05.2022 | 16:53

Станом на кінець травня 2022 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до Вінницької обласної служби зайнятості, становила 872 одиниці. Це втричі менше, ніж на відповідний період минулого року. В середньому, на одне вільне робоче місце претендує 19 безробітних.

За видами економічної діяльності найбільше вакансій у сільському господарстві (22,9%), переробній промисловості (24,4%), оптовій та роздрібній торгівлі (13,5%), транспорті (7,8%), охороні здоров’я (6,1%), на підприємствах постачання електрики, газу (3,9%), на будівництві (3,7%), в освіті (3,6%).

У професійному розрізі найбільший попит роботодавців Вінниччини (23,5%) спостерігається на водіїв, трактористів-машиністів сільськогосподарського виробництва, дорожніх робітників, токарів. Шукають також і кваліфікованих робітників з інструментом (18,9%): швачок, в’язальників схемних джгутів, кабелів та шнурів, слюсарів-ремонтників, пекарів, електромонтерів, електрогазозварників тощо. Затребуваними є також професіонали (14,3%): інспектори (пенітенціарна служба), економісти, психологи, перекладачі, спеціалісти державної служби (місцевого самоврядування), вчителі, лікарі. Крім того, 11,2% від загальної чисельності поданих роботодавцями вакансій складають некваліфіковані працівники: підсобні робітники, робітники з благоустрою, вантажники, прибиральники, сторожі, комірники, кухонні робітники, двірники.

Натомість важче знайти роботу представникам таких професій як укладальники-пакувальники, робітники фермерського господарства, комірники, продавці продовольчих та непродовольчих товарів, діловоди, трактористи, секретарі, дорожні робітники.

До прикладу, станом на 30 травня 2022 року, для 150 безробітних, які на останньому місці роботи працювали укладальниками-пакувальниками, була 1 вакансія, а для 1774 безробітних продавців продовольчих та непродовольчих товарів – всього 202 вакансії.

Якщо ви шукаєте роботу, радимо підписатися на телеграм-канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» за посиланням https://t.me/worknowdcz.

Для роботодавців є можливість подати вакансію через чат-бот Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot.