26.06.2018 | 09:58

Про те, як не потрапити в халепу і не стати жертвою трудового рабства за кордоном йшлося на семінарі «Запобігання  нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці», який відбувся 25 червня 2018 року в Правобережному районному центрі зайнятості м. Вінниці.  

Світлана Кривенко, директор центру зайнятості, розповіла про можливі ризики під час навчання, відпочинку чи працевлаштування за кордоном, на що потрібно звернути увагу і яких правил дотримуватись, якщо ви все ж вирішили попрацювати за межами України.

«Подбати про власну безпеку аби повернутися до дому здоровим та неушкодженим, це під силу кожному пересічному громадянину. Варто лише знати, яку інформацію шукати, де її знайти і кому можна довіряти. Значна частина заробiтчан, якi їдуть працювати за кордон, стають жертвами шахраїв. Стiльки ж людей платять за те, аби знайти роботу в "кращих" країнах. Однак, як то кажуть, купують «кота в мiшку», адже робота виявляється зовсiм iншою, нiж їм обiцяли. Поширенi випадки ошуканства, пов'язанi iз зарплатою, коли обiцяних грошей мiгранти так i не бачать. Буває й таке, що роботодавцi в українцiв навiть вилучають паспорти. Це порушення фактично межує зi злочином у сферi торгiвлi людьми, оскiльки працедавець порушує право громадянина на вiльне пересування та вiльний вибiр мiсця працi», - сказала С. Кривенко.

Згідно з даними дослідження, яке у квітні-червні 2017 року проводила компанія GfK Ukraine на замовлення Представництва Міжнародної організації з міграції, 915 тисяч українців працювали за кордоном у цей період. 

За оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. А кожен п’ятий українець готовий погодитися принаймні на одну ризиковану пропозицію щодо роботи за кордоном, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Торговці людьми можуть вводити в оману, використовуючи фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном, туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу, а також оголошення, рекламу в Інтернеті та ЗМІ.

«Центр зайнятості сьогодні – це сервісна установа, яка покликана надавати ефективні соціальні послуги, що стосуються зайнятості населення. Щодня ми працевлаштовуємо біля 20 шукачів роботи, маємо у своєму арсеналі загальнодержавний банк вакансій, які заявлені роботодавцями для укомплектування. В нашій базі даних лише по місту Вінниці  більше 500 пропозицій роботи. Тож  можливість реалізувати на практиці свої знання та досвід є у кожного шукача, а меседж: «Живи і працюй в Україні!» сьогодні  як ніколи актуальний. Коли працюємо у своїй країні, значить дбаємо про те, щоб комфортними були умови проживання, достойними заробітки, гідним пенсійне забезпечення та щасливим майбутнє наших дітей», - директор підсумувала на завершення.

Якщо Ви ще не працюєте, мрієте змінити місце роботи, або ж не можете зорієнтуватись у розмаїтті професій, звертайтесь до центрів зайнятості за місцем проживання. Наші фахівці допоможуть Вам якнайшвидше працевлаштуватись та нададуть професійні консультації з питань, що входять до компетенції служби зайнятості.