14.12.2018 | 10:43

Кабінет Міністрів України постановою від 19 вересня 2018 року №792 затвердив новий Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (далі Порядок), який набере чинності з 1 січня 2019 року.

Згідно з Порядком облік осіб, які шукають роботу, буде проводитись центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування таких осіб.

Які потрібно пред’явити документи для взяття на облік у центрі зайнятості?

Громадяни України пред’являють паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, визнані в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, яким надано в Україні притулок чи тимчасовий захист, а також ті, що одержали дозвіл на імміграцію, пред’являють посвідку на постійне проживання або посвідчення біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист;

Необхідно надати довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Також шукачі роботи мають поінформувати фахівця служби зайнятості про освіту, досвід роботи, зайнятість або перебування у трудових відносинах.

З набранням чинності цієї постанови у роботі служби зайнятості ще одна новація - запроваджується інститут кар'єрного радника.

Кар'єрний радник - це працівник центру зайнятості, який відповідно до Порядку забезпечує організацію надання послуг особам, що шукають роботу та зареєстрованим безробітним. Тобто, особі, яка пред’явила вище зазначені документи він сприятиме в пошуку роботи, плануванні кар’єри. Кар'єрний радник здійснюватиме супровід безробітного, доки той не знайде роботу. Зокрема радник надаватиме інформацію про вакансії, розповість, як самостійно шукати роботу або як розпочати власну справу. Також він консультуватиме щодо можливості професійної підготовки або перепідготовки відповідно до потреб ринку праці. У компетенції радника буде і проведення профдіагностики, тестування, які дозволяють визначити рівень професійної кваліфікації.

Новий Порядок передбачає запровадження профілювання, в тому числі оцінку ступеня мотивації людини до роботи, попит на його професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризики тривалого безробіття. Запроваджуються також  індивідуальні плани надання послуг та працевлаштування. Такий план буде спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що міститиме спільні зобов’язання обох сторін щодо пошуку роботи та забезпечуватиме індивідуальний супровід і організацію надання послуг.